Partners

Dobrý anděl

Líbí se Vám EMI KLUB?
Ale co určitě ještě nevíte – EMI klub spolupracuje s nadačním fondem DOBRÝ ANDĚL.
Za každé Vašeho členství obdrží nadace 20 Kč – a to každý měsíc!
Děkujeme, že s námi pomáháte

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace. Nadaci založili 8. listopadu 2011 podle slovenského vzoru – Nadace Dobrý anjel – podnikatelé Petr Sýkora a Jan Černý poté, co v roce 2006 prodali svou společnost Papirius. Ke spoluzakladatelům patří také exprezident Slovenské republiky a bývalý podnikatel Andrej Kiska..
Cílem Systému DOBRÝ ANDĚL je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc v řádu několika tisíc korun. Z ní hradí výdaje spojené s léčbou nebo běžný chod domácnosti. Jakmile se objeví v rodině vážná nemoc, často ji doprovází přerušení zaměstnání jednoho z rodičů. Rodině se tak téměř ze dne na den mění finanční situace.
Každý měsíc žádá o pomoc nadaci průměrně 107 nových rodin, které zasáhla vážná nemoc. Aktuální počet dárců a rodin mezi, které se rozdělují příspěvky lze vidět na stránkách nadace.
O pomoc mohou zažádat rodiny s nezaopatřenými dětmi, ve kterých má rodič nebo dítě onkologické onemocnění nebo dítě jiné závažné onemocnění. Jedná se například o cystickou fibrózu, svalovou dystrofii Duchenne, nemoc motýlích křídel, chronická střevní onemocnění, chronická selhání orgánů a nebo závažné metabolické poruchy. Dárci, Dobří andělé, mohou pomoci i rodinám, které trpí jiným závažným, často kombinovaným onemocněním.
V případě onkologického onemocnění je finanční pomoc poskytována rodinám 3 roky od stanovení diagnózy. U jiných onemocnění zpravidla až do 18,5 let věku dítěte.
Pilíře Dobrého anděla
·       Do posledního haléře. Veškeré peníze získané od dárců – „Dobrých andělů“ – nadace přerozděluje rodinám nemocných, její provoz je hrazen ze soukromých prostředků zakladatelů a dalších filantropů. Podnikatelé Sýkora a Černý věnovali na rozvoj a provoz nadace dohromady 25 milionů korun.
·       Víte, komu pomáháte. Každý dárce - Dobrý anděl - získá při registraci automaticky přístup na svůj Andělský účet, kde si může kdykoliv najít, komu jeho konkrétní příspěvek pomohl, a přečíst si životní příběh rodin, kterým pomáhá.
·       Pomáháte pravidelně. Léčba závažných onemocnění je dlouhodobá. Rodiny příjemců tak potřebují pravidelnou pomoc Dobrých andělů, která jim pomáhá pokrýt jak výdaje s léčbou spojené, tak pokles příjmů.